9th Company (2005) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
9th Company (2005)


PRISNI 7 SEKONDA

DakaBrand

dakabrand

Izmiri Shop

izmiri


INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

9th Company (2005)

22926
 139 min    2005    HD     7.1

Filmi më fitimprurës i Rusisë post-komuniste deri tani, KOMPANIA E 9-të është një film lufte i ditëve moderne që mund të krahasohet me filmat më të njohur hollivudianë. Më 1988, një bandë me 39 ushtarë sovjetikë mbajtën “Kodrën 3234” kundër 400 rebelëve afganë në një kapitull të jashtëzakonshëm të historisë ushtarake. I bazuar në ngjarje ë vërteta, filmi ndjek fatin e keq të një grupi të vogël ushtarësh të rinj rusë, nga stërvitjet e kampit, te mbërritja e tyre në zemrën e luftës e deri te beteja e përgjakshme që i bëri të gjithë heronj.