Ammonite (2020) +18 – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Ammonite (2020) +18

PRISNI 7 SEKONDA

DakaBrand

dakabrand

INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

Ammonite (2020) +18

1060
 120 min    2020    HD     6.5

Në vitet 1800, në Angli, një gjuetare e mirënjohur fosilesh Mari Aning (Kate Winslet) punon në vijën e thyer të bregdetit Jugor. Pas zbulimeve të saj të famshme, ajo tani kërkon fosile të zakonshme për t'ua shitur turistëve për të mbajtur veten dhe nënën e saj të sëmurë. Kur një vizitor i pasur i beson Marisë kujdesin e gruas së tij Sharlot Murçison (Saoirse Ronan), ajo nuk ka mundësi ta refuzojë ofertën e tij. Krenare dhe e apasionuar pas punës , Mari fillimisht përplaset me mysafiren e saj të padëshiruar, por pavarësisht nga distanca midis klasave të tyre shoqërore dhe personaliteteve, një lidhje intensive fillon të zhvillohet, duke i detyruar të dyja gratë të përcaktojnë natyrën e vërtetë të marrëdhënies së tyre.