Chhalaang (2020) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Chhalaang (2020)


PRISNI 7 SEKONDA

DakaBrand

dakabrand

SHOP MANIA

shopmania.com.al


INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

Chhalaang (2020)

3385
 136 min    2020    HD     6.5

"Chhalaang" është një udhëtim gazmor, por frymëzues i Montu, një mësues një shkollë të financuar nga qeveria, për të cilin mësimi i Edukimit Fizik është thjesht një punë. Kur rrethanat vënë në rrezik gjithçka për të cilën ai kujdeset, duke përfshirë Neelun që ai e do, Montu detyrohet të bëjë atë që nuk e ka bërë kurrë: të japë mësim. Përmes rrugëtimit të tij, filmi adreson me humor vlerën e Edukimit Sportiv në kurrikulën shkollore.