De Gaulle (2020) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
De Gaulle (2020)

PRISNI 7 SEKONDA

DakaBrand

dakabrand

INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

De Gaulle (2020)

3097
 108 min    2020    HD     6.0

Paris, qershor 1940. Çifti De Gol përballet me kolapsin ushtarak dhe politik të Francës. Sharl de Goli shkon në Londër, ndërsa Ivona, gruaja e tij, e gjen veten me tre fëmijët e saj në rrugën e eksodit. Historia e jetës dhe e kthesës historike që mban firmën e gjeneralit të madh francez.