Earth: One Amazing Day (2017) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Earth: One Amazing Day (2017)


PRISNI 7 SEKONDA

DakaBrand

dakabrand

SHOP MANIA

shopmania.com.al


INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

Earth: One Amazing Day (2017)

7404
 95 min    2017    Full HD     7.8

Nga xhunglat ekzotike, malet e larta dhe ishujt e largëta, dokumentari na prezanton me një kast me personazhe të paharrueshme: një këlysh zebër i dëshpëruar për të kapërcyer një lumë të fryrë, një pinguin i cili ndërmerr heroikisht një udhëtim të përditshëm drejt vdekjes për të ushqyer familjen e tij, një familje balenash dhe një sloth në kërkimin e dashurisë.