Goemon (2009) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Goemon (2009)


PRISNI 7 SEKONDA

DakaBrand

dakabrand

Izmiri Shop

izmiri


INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

Goemon (2009)

13613
 128 min    2009    HD     6.8

Bazuar në një legjendë japoneze popullore që ngjason me historinë e Robin Hudit, ky film ndjek ninxhen Goemon Ishikawa, i cili lë klanin e tij luftarak pasi kreu i saj vritet dhe përdor aftësitë e tij si një hajdut për të ndihmuar të varfërit. Por, pasi zbulon identitetin e vrasësit të udhëheqësit të tij - tadhtari Hidejoshi. Goemon vendos të marrë hakun e mjeshtrit të tij, i ndihmuar nga miku i tij besnik, Saizo.