Kalashnikov (2020) a.k.a AK-47 – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Kalashnikov (2020) a.k.a AK-47

PRISNI 7 SEKONDA

RoyaleClub Baste & Kazino Online

DakaBrand

dakabrand

Kalashnikov (2020) a.k.a AK-47

14227
 110 min    2020    Full HD     6.1

Filmi biografik në lidhje me shpikësin dhe projektuesin e armëve Mikhail Timofeevich Kalashnikov (AK-47). Rruga e gjatë që ndoqi një djalë 28 vjeçar për të krijuar armën legjendare AK-47 e cila edhe sot është simbol i armëve të përparuara të kohës sonë.