Ma Rainey's Black Bottom (2020) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Ma Rainey’s Black Bottom (2020)

PRISNI 7 SEKONDA

DakaBrand

dakabrand

INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

Ma Rainey’s Black Bottom (2020)

50
 94 min    2020    Full HD     7.1

Gjatë një seance regjistrimi këngësh në Çikago, 1927, krijohet një situatë tensionuese mes Ma Reinit, muzikantit të saj ambicioz të trombës dhe menaxherit të bardhë, i cili është i vendosur për ta mbajtur nën kontroll "Nënën e Bluzit". Bazuar në dramën e fituesit të Çmimit Pulitzer, August Wilson.