Rio (2011) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Rio (2011)PRISNI 7 SEKONDA

RoyaleClub.ch – Baste & Kazino Online

SHOPMANIA.COM.AL

shopmania.com.al

INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

Rio (2011)

5237
 96 min    2011    Full HD     6.9

Me sfond qytetin madhështor të Rio de Zhaneiros dhe pyllin e harlisur tropikal të Brazilit, komedia plot aventurë ka në qendër Blunë, një papagall të rrallë që mendon se është i fundit i llojit të tij. Kur Bluja zbulon se ekziston dhe një tjetër si ai - dhe se ajo është femër - lë rehatinë e kafazit të të tij në një qytezë të Minesotës dhe niset për në Rio. Por vetëm dashuri me shikim të parë që nuk është midis Blusë së zbutur e të tmerruar nga fluturimi dhe femrës tepër të pavarur dhe sypatrembur me emrin Xhull. Të ngecur për të qëndruar me njëri-tjetrin, ata nisen në aventurën e jetës së tyre, ku mësojnë për miqësinë, dashurinë, kurajën dhe të qenit i hapur ndaj mrekullive të shumta të jetës.