Rise of the Legend (2014) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Rise of the Legend (2014)

× Nëse Server 1 nuk ju punon, Shtypni Server 2, 3, 4 ose opsionet poshtë përshkrimit!
PRISNI 7 SEKONDA

Punësohu tani: NePune.com

NePune.com

Rise of the Legend (2014)

16164
 131 min    2014    Full HD     6.5

Nga fundi i Dinastisë Qing diku nga mesi i shekullit të 19-të, Guanzhou është i zhytur nga korrupsioni, varfëria dhe krimi. Banda e Tigrit të Zi që komandohet nga Mjeshtër Lei, një njeri i pashpirt, është në luftë për portin e qytetit me bandën e Detit Verior. Dhe diku këtu midis dy bandave, do ta gjejë veten edhe një djalosh shumë i aftë në artet marciale, të cilit kur ka qenë 9 vjeç, disa gangsterë bandash i vranë babain.