The Siege of Jadotville (2016) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
The Siege of Jadotville (2016)


PRISNI 7 SEKONDA

DakaBrand

dakabrand

SHOP MANIA

shopmania.com.al


INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

The Siege of Jadotville (2016)

12302
 108 min    2016    HD     7.5

Filmi tregon historinë e vërtetë të komandantit irlandez Pat Kuinlan i cili drejton togën e tij kundër mercenarëve francezë në Kongo në fillimet e viteve '60.