The Sorcerer's Apprentice (2010) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
The Sorcerer’s Apprentice (2010)


DakaBrand

dakabrand

SHOP MANIA

shopmania.com.al


INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

The Sorcerer’s Apprentice (2010)

1164
 109 min    2010    Full HD     6.1

Baltazar Bleiku (Nicolas Cage) është një magjistar mjeshtër në Manhatanin e ditëve të sotme, i cili përpiqet ta mbrojë qytetin nga armiku i tij më i madh, Maksim Horvat (Alfred Molina). Baltazari s’mund t’ia dalë i vetëm, kështu që rekruton Dejv Statlerin (Jay Baruchel), një djalosh në dukje i zakonshëm i cili demonstron potenciale të fshehta, si nxënësin e tij. Magjistari i ri bashkëpunon pa ndonjë dëshirë të madhe duke mësuar artin dhe shkencën e magjisë, dhe së bashku, këta partnerë të pashpresë do të punojnë për të ndaluar forcat e errësirës. Dejvit do t’i duhet e gjithë kurajoja që mund të zotërojë për t’i mbijetuar trajnimit, për të shpëtuar botën dhe për të fituar vajzën që dashuron ndërsa bëhet Nxënësi i Magjistarit.