Tiger (2018) – Filma24.ai | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD
Tiger (2018)

PRISNI 7 SEKONDA

DakaBrand

dakabrand

INSTAGRAM : CODEIT

CODE IT

Tiger (2018)

557
 100 min    2018    HD     5.6

"Tigër" është një film dramë sport me regjizor Alister Grierson dhe shkrimtarë Majkëll Pulieze dhe Prem Sing që bazohet në historinë e vërtetë të ish-kampionit të boksit në Ontario, Pardep Nagra. Ai ishte një besimtar Sikh i cili aspironte të bëhej boksier por që u skualifikua për shkak të refuzimit të heqjes së mjekrës e cila ishte një obligim fetar për të.